Ruchome zęby

Rozchwiane zęby to najczęściej objaw zaawansowanej choroby przyzębia, czyli paradontozy. Bakterie, które wywołują tę chorobę, niszczą ozębną - otaczającą ząb tkankę, jednocześnie atakując kość, w której ząb jest osadzony.

W celu ratowania zębów przed coraz większym rozchwianiem, a potem wypadnięciem, należy udać się do stomatologa.

Zanik kości da się zatrzymać lub nawet w wybranych sytuacjach możliwa jest odbudowa kości, jednak tylko, jeżeli utrzymana jest dyscyplina leczenia paradontozy.

Leczenie to można podzielić na 3 etapy:
  1. Polega na usunięciu złogów nazębnych, wyeliminowaniu miejsc, które utrudniają higienę (m.in. nieprawidłowe plomby, korony, mosty) oraz dobraniu optymalnych akcesoriów do higieny jamy ustnej.
  2. Jest konieczny tylko u osób z bardzo zaawansowaną fazą paradontozy. Polega ona na mechanicznym oczyszczeniu patologicznych kieszonek przyzębnych. Na tym etapie w wybranych sytuacjach możliwe jest wszczepienie preparatu sztucznej kości w miejsca z największym zaawansowaniem choroby.
  3. Trzeci etap polega na regularnej kontroli stanu dziąseł oraz usuwaniu kamienia nazębnego.
minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_periodontologia.png

Periodontologia leczenie chorób przyzębia

Periodontopatie (choroby przyzębia) mogą prowadzić do przedwczesnej utraty zębów. Przyczyną stanu zapalnego dziąsła i tkanek otaczających są bakterie obecne w płytce nazębnej i kamieniu.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas