Zaburzenia zwarcia i bóle głowy niewiadomego pochodzenia

Nieprawidłowe warunki zgryzowe występują w przypadku obecności braków zębowych nieprawidłowo dopasowanych wypełnień nieprawidłowo wykonanych uzupełnień protetycznych.
Zaburzenia zwarcia mogą powodować:
 • starcie powierzchni zębów
 • powstania ubytków szkliwa przy szyjkach
 • pękania szkliwa oraz zniszczenie prac protetycznych.

Zęby ulegają przeciążeniu, w następstwie czego następuje zanik dziąsła, więzadeł mocujących ząb oraz kości. Długotrwale występujące zaburzenie zwarcia powodują dysfunkcje w stawie skroniowo-żuchwowym oraz związanych z nim mięśni.

Najczęstszymi objawami są:
 • trzaski w stawach przy otwieraniu i zamykaniu ust
 • ból przy ziewaniu i szerokim otwarciu ust
 • ograniczone otwierani ust
 • ból w okolicy ucha i szyi, za oczami
 • bóle głowy podobne do migrenowych (migrena)
 • zaburzenia słuchu, szum w uszach
 • ból zębów nieustępujący po leczeniu
 • bolesność mięśni

Przyczyną powstawania dysfunkcji narządu żucia często są parafunkcje – podświadomie wykonywane czynności układu ruchowego narządu żucia, które znacznie odbiegają od prawidłowych fizjologicznych funkcji mięśni i stawów. Zaliczamy tutaj częste nawykowe żucie gumy, przygryzanie warg oraz obgryzanie paznokci. Najbardziej znaną parafunkcją jest bruksizm, który polega na zgrzytaniu zębami i mocnym zaciskaniu szczęk zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Tego typu reakcja mięśni i stawów jest odpowiedzią organizmu na otaczające nas stresy. Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego powodują nie tylko zwykły dyskomfort, ale mogą być przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

minibaner_protetyka.png

Protetyka piękny i zdrowy uśmiech

Nowoczesna protetyka poprzez uzupełnienie brakujących zębów pozwala odzyskać piękny i zdrowy uśmiech. Stawiamy sobie za cel przywrócenia Państwa wyglądu i funkcji żucia.

Zobacz więcej
minibaner_licowki_porcelanowe.png

Licówki porcelanowe

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów.

Zobacz więcej
minibaner_korony_pelnoceramiczne.png

Korony pełnoceramiczne

Pragniesz ładnego uśmiechu, pięknych równych i białych zębów? Korony pełnoceramiczne to najbardziej estetyczne odbudowy zębów zniszczonych, przebarwionych bądź złamanych.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas