Odnajdywanie dodatkowych kanałów korzeniowych

Istotą leczenia endodontycznego jest oczyszczenie a następnie dokładne wypełnienie wszystkich kanałów zębowych. Odszukanie, dezynfekcja i dokładne wypełnienie systemu wszystkich kanałów pozwala na wyleczenie tych zmian i uratowanie zęba lub jego korzeni. Obecność wcześniej niezlokalizowanego i nie wyleczonego kanału dodatkowego może być wskazaniem do powtórnego leczenia kanałowego.

Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu oferujemy najwyższej jakości leczenie endodontyczne innowacyjnymi na skalę światową metodami. Jedynie praca z użyciem mikroskopu zabiegowego umożliwia nam wykrywanie anomalii rozwojowych zębów (dodatkowe kanały, kanały boczne, kanały zobliterowane).

Ząb 31 - dolna lewa jedynka

Na zdjęciu RVG widoczna duża zmiana w otaczającej korzeń kości. Jest to stan zapalny powstały na skutek obumarcia miazgi zęba i pojawieniem się bakterii.

W zębie, który przeważnie ma jeden kanał, został odnaleziony drugi - dodatkowy kanał.

Dwa kanały zostały opracowane i wypełnione.

Nowoczesna technika połączona z doświadczeniem lekarza umożliwia odnalezienie dodatkowych kanałów korzeniowych i poprawne przeprowadzenie leczenia endodontycznego.
minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_kanalowe.png

Bezbolesne leczenie kanałowe

Dzięki zastosowaniu osiągnięć współczesnej endodoncji, leczenie przewodowe wykonywane jest na jednej wizycie. Każdy zabieg wykonywany jest bezboleśnie w komputerowym znieczuleniu.

Zobacz więcej
minibaner_reendo.png

Reendo - ponowne leczenie

Ponowne leczenie endodontyczne zwane jest także rewizją leczenia kanałowego. Jest to bardzo skomplikowana procedura wymagająca dużego doświadczenia lekarza oraz nowoczesnego sprzętu.

Zobacz więcej
minibaner_leczenie_trudnych_przypadkow_endodontycznych.png

Leczenie trudnych przypadków endodontycznych

Każdy przypadek wymaga indywidualnej analizy i diagnozy. Zastosowanie innowacyjnych technik leczenia pozwala zachować zęby wcześniej skazane na usunięcie.

Zobacz więcej
minibaner_usuwanie_zlamanych_narzedzi.png

Usuwanie złamanych narzędzi

Światło kanału zęba ze złamanym narzędziem może stanowić siedlisko bakterii. Złamane narzędzie powinno zostać usunięte a kanał prawidłowo opracowany i wypełniony.

Zobacz więcej
minibaner_diagnostyka_endodontyczna.png

Diagnostyka endodontyczna

Dokładna diagnostyka przedzabiegowa w 3D za pomocą najnowocześniejszego tomografu CBCT pozwala zaplanować leczenie z najdrobniejszymi szczegółami.

Zobacz więcej
minibaner_chirurgia_endodontyczna.png

Chirurgia endodontyczna

Zdarza się, że po leczeniu endodontycznym wymagany jest małoinwazyjny zabieg chirurgiczny. Wymaga to właściwej diagnostyki 3D za pomocą nowoczesnych cyfrowych urządzeń RTG o minimalnej dawce promieniowania.

Zobacz więcej
minibaner_usuwanie_mtalowych_wkladow.png

Usuwanie wkładów metalowych

Wkład koronowo-korzeniowy potocznie zwany sztyftem często uniemożliwia ponowne leczenie endodontyczne. Musi zostać usunięty w bardzo delikatny sposób aby nie uszkodzić zdrowych tkanek zęba.

Zobacz więcej
minibaner_opracowanie_zakrzywionych_kanalow.png

Opracowywanie bardzo zakrzywionych kanałów

Zakrzywione korzenie zębów i znajdujące się w nich kanały korzeniowe stanowią duży problem podczas leczenia. Opracowanie takich kanałów wymaga doświadczenia i sprawnej ręki lekarza wykonującego zabieg.

Zobacz więcej
minibaner_nowoczesne_technologie_w_endodoncji.png

Nowoczesne technologie w endodoncji

Leczenie kanałowe wymaga zastosowania nowoczesnego sprzętu oraz najnowszych zdobyczy techniki. Dysponujemy kompleksowymi i innowacyjnymi urządzeniami zapewniającymi przewidywalne i skuteczne leczenie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas