Laserowe podcinanie wędzidełka wargi i języka

Wędzidełko to fałd błony śluzowej łączący wargi, policzek lub język z kością. Jeżeli wędzidełko jest zbyt krótkie lub nieprawidłowo przyczepione, warga pociąga dziąsło podczas ruchów mimicznych, co może być przyczyną problemów.
  • wędzidełko języka - może ograniczać ruchy języka i powodować nieprawidłową wymowę
  • wędzidełko wargi górnej - nieodpowiedni przyczep może być przyczyną uniemożliwiającą zbliżenie się centralnych siekaczy co powoduje defekt kosmetyczny (diastema)
  • wędzidełko policzka - może być problemem podczas dopasowywania protezy
  • wędzidełko wargi dolnej - poprzez efekt pociągania (pull syndrome) może odciągać dziąsła od zębów i powodować odsłanianie szyjek

Zabieg podcięcia wędzidełka jest krótki i całkowicie bezbolesny. Wykonywany jest w miejscowym komputerowym bez strzykawkowym znieczuleniu The WAND. Dentysta w Katowicach stosuje do tego celu innowacyjny diodowy laser Elexxion CLAROS powoduje, że zabieg jest bezkrwawy. Podcięcia wędzidełka ma za zadanie zwiększyć ruchomość wargi górnej i/lub języka.

Zalecenia do laserowego podcięcia wędzidełka:
  • ortodontyczne - przed założeniem aparatu ortodontycznego
  • protetyczne - przerost wędzidełka oraz jego nieprawidłowy przyczep mogą powodować problemy podczas dopasowywania protezy a nawet uniemożliwić jej prawidłowe użytkowanie
  • logopedyczne - nieprawidłowy przyczep wędzidełka wargi górnej oraz języka mogą powodować zmniejszoną ruchliwość a w konsekwencji utrudnioną wymowę głosek
minibaner_stomatologia_dziecieca.png

Stomatologia dziecięcia (pedodoncja)

Dzieci powinny być pod stałą kontrolą stomatologiczną zaczynając od chwili pojawienia się pierwszych zębów mlecznych. Dobrze znamy obawy i potrzeby małych pacjentów, a nasi specjaliści są niesamowicie wyrozumiali i cierpliwi.

Zobacz więcej
minibaner_stomatologia_laserowa.png

Stomatologia laserowa

Lasery wykorzystywane w stomatologii służą zarówno w diagnostyce jak i terapii. Wykorzystujemy najnowsze światowe urządzenia renomowanych firm.

Zobacz więcej
minibaner_wizyta_adaptacyjna.png

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym powinna się odbyć w około pierwszego roku życia (po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych).

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_leczenie_prochnicy.png

Bezbolesne leczenie próchnicy

Nasi specjaliści zajmą się Dzieckiem w taki sposób, aby nie poczuł strachu, ani żadnego dyskomfortu związanego z wizytą.

Zobacz więcej
minibaner_profilaktyka_niemowlakow.png

Profilaktyka u niemowlaków

Są to zęby, które wymagają szczególnej opieki, gdyż ich wyżynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_lakowanie_bruzd_zebow.png

Lakowanie bruzd zębów stałych

Uszczelnianie bruzd (lakowanie) to metoda, którą stosujemy głównie u osób młodych, gdzie bruzdy zębów trzonowych lub przedtrzonowych nie zostały jeszcze zaatakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_profilaktyka_zebow_stalych.png

Profilaktyka pierwszych zębów stałych

Są to zęby, które wymagają szczególnej opieki, gdyż ich wyżynanie nie jest poprzedzone wypadaniem zębów mlecznych i może zostać przeoczone przez rodziców. Są to zęby bardzo szybko atakowane przez próchnicę.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas