Ortodoncja

Piękny i równy uśmiech daje poczucie komfortu. To właśnie on często decyduje o naszym sukcesie zawodowym. Dziś marzenia takiego olśniewającego uśmiechu są możliwe do spełnienia. Coraz częściej spotykanym wymaganiem odnośnie leczenia ortodontycznego jest jego niewidoczność dla otoczenia. Osoby dorosłe, czynne zawodowo, koncentrują się wokół estetyki stosowanego rozwiązania i komfortu podczas leczenia.

Wyprostowanie krzywo ustawionych zębów chroni zęby przed próchnicą i stanami zapalnymi dziąseł oraz poprawia estetykę twarzy i uśmiechu. Planując leczenie zawsze kierujemy się osiągnięciem najlepszego efektu estetycznego oraz prawidłowej funkcji żucia. Komfortowe leczenie ortodontyczne często nie wymagające usuwania zębów. Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone w każdym wieku, również w celu przygotowania zębów do leczenia protetycznego i implantologicznego. Pełną diagnostykę niezbędną w trakcie leczenia zapewnia centrum diagnostyki komputerowej CBCT i RTG

Oferta ortodontyczna:
  • Leczenie dzieci
    Chcąc mieć piękny uśmiech pomyśl o nim jak najwcześniej - to prosta, aczkolwiek cenna rada dentysty. Leczenie wad zgryzu przynosi najlepsze efekty w młodym wieku (około. 12 lat), kiedy to dokonuje się 90% rozwoju twarzy.
  • Leczenie dorosłych
    W wieku dorosłym również możliwa jest korekta zaburzeń zgryzu, co najczęściej możliwe jest przy pomocy aparatów stałych. Zastosowanie zamków kosmetycznych powoduje, że aparaty są prawie niewidoczne.
  • Leczenie przed protetyczne
  • Leczenie przed implantologiczne
Leczenie ortodontyczne przeprowadzamy w oparciu o najnowsze dostepne systemy:

CLEAR ALIGNER

System Clear Aligner jest alternatywą dla stałego aparatu ortodontycznego. To metoda korygowania wad zgryzu przy pomocy przezroczystych nakładek. Świetnie sprawdza się u pacjentów, którzy np. ze względów estetycznych chcieliby uniknąć zakładania aparatu stałego. Nakładki są niemal niewidoczne i pozbawione metalowych elementów, które mogłyby powodować podrażnienia, z tego względu często poleca się je również alergikom. Nakładki są przygotowywane indywidualnie, w oparciu o analizę cyfrową i pomiar odchylenia zębów. Przebieg leczenia jest kontrolowany przez ortodontę co 3-4 tygodnie. Leczenie w systemie Clear Aligner jest nieinwazyjne, dyskretne i bezbolesne.

DAMON SYSTEM

 


W systemie Damona działanie aparatu ortodontycznego opiera się na systemie mechaniki pasywnej. Oznacza to, że siły z jakimi aparat ortodontyczny działa na zęby, są odpowiednio zbilansowane, a leczenie ortodontyczne koordynuje się dodatkowo z naturalną pracą mięśni twarzy, języka, i kości szczęki. Dzięki temu udaje się zredukować dyskomfort związany z noszeniem aparatu, proces leczenia jest znacznie przyspieszony, a częstotliwość wizyt kontrolnych – zminimalizowana.

INCOGNITO

Aparaty Incognito są kolejną generacją aparatów lingwalnych. System Incognito wykorzystuje program do komputerowego generowania modeli uzębienia pacjentów na podstawie zeskanowanego laserem 3D modelu uzębienia pacjenta na podstawie dostarczonych wycisków zębów pacjentów i wysyłane do poszczególnych lekarzy wraz z kompletem łuków niezbędnych do prawidłowego przeprowadzenia leczenia. Należy podkreślić, iż zamki aparatu wykonane są ze stopu złota, co zapewnia ich zgodność i nieszkodliwość w stosunku do tkanek organizmu ludzkiego. Stopy złota, z których wykonany jest aparat Incognito, redukują liczbę bakterii i nie wpływają na podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej. W stomatologii, a zwłaszcza w ortodoncji dominującym problemem jest alergia na metale, a w szczególności na nikiel, chrom, aluminium, kobalt i pallad. Metale szlachetne, w tym złoto, są odporne na korozję dzięki czemu elementy aparatu zawierające złoto nie uczulają, w porównaniu z tradycyjnymi zamkami ortodontycznymi.

Aparaty lingwalne w systemie Incognito są całkowicie niewidoczne od strony wargowej, a więc niewidoczne w czasie mówienia i uśmiechu. Przyklejane są one do wewnętrznych, niewidocznych powierzchni zębów.

minibaner_stomatologia_estetyczna.png

Stomatologia estetyczna

Zapewniamy stomatologię estetyczną na najwyższym światowym poziomie. Piękny uśmiech powoduje wzrost samooceny i pewności siebie w kontaktach z innymi osobami.

Zobacz więcej
minibaner_wybielanie_zebow.png

Wybielanie zębów

Biały, zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Wieloletnie badania i obserwacje dają pewność, że zabieg wybielania jest skuteczny i bezpieczny.

Zobacz więcej
minibaner_licowki_porcelanowe.png

Licówki porcelanowe

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów.

Zobacz więcej
minibaner_korony_pelnoceramiczne.png

Korony pełnoceramiczne

Pragniesz ładnego uśmiechu, pięknych równych i białych zębów? Korony pełnoceramiczne to najbardziej estetyczne odbudowy zębów zniszczonych, przebarwionych bądź złamanych.

Zobacz więcej
minibaner_bizuteria_nazebna.png

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna jest najnowszym osiągnięciem stomatologii estetycznej. W modny sposób podkreśla i eksponuje piękny uśmiech i z pewnością przykuje uwagę.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas