Proteza na dwóch implantach

W przypadku całkowitego braku zębów (bezzębie szczęki lub żuchwy), podstawową metodą leczenia stosowaną przez dziesięciolecia było wykonanie protez całkowitych, osiadających na błonie śluzowej.

Długoletnie używanie takich protez prowadzi do utraty kości wyrostka, co może powodować brak podłoża dla następnej protezy po kilku latach. Protezy całkowite powodują znaczny dyskomfort podczas użytkowania. Stosowanie powszechnie dostępnych klejów do protez często niewystarcza do prawidłowego jej utrzymania. Powoduje to stres, że w każdej chwili proteza może się przesunąć lub nawet wypaść.

Proteza na 2 implantach rozwiązuje wszystkie wymienione problemy.

Praca protetyczna mocowana jest do podłoża (implanty wszczepione w kość) za pomocą elementów retencyjnych. Elementy te w postaci kulek ub lokatorów przymocowane są do implantów. Proteza posiada miejsca do zamocowania kulki lub innego elementu retencyjnego zamocowanego na implancie. Wszystkie elementy odpowiedzialne za utrzymanie protezy są w razie potrzeby wymienne.

System mocowania protezy na elementach retencyjnych (kulku, lokatory) zwiększa znacznie komfort noszenia protezy. Takie rozwiązanie całkowicie eliminuje broblem spadania protezy.

minibaner_implanty.png

Implanty

Dziś implanty stanowią najlepszą, alternatywną możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu, są także doskonałym rozwiązaniem zapewniającym stabilne mocowanie protez zębowych. Jest to rozwiązanie długoczasowe i bezpieczne.

Zobacz więcej
minibaner_implantologia_krok_po_kroku.png

Implanty krok po kroku - droga do pięknego uśmiechu...

Piękne animacje pozwolą dokładnie zrozumieć każdy etap leczenia.

Zobacz więcej
minibaner_zabieg_implantacji_w_szczece.png

Zabieg mocowania implantu w szczęce

Animacja przedstawia zabieg implantacji w szczęce.

Zobacz więcej
minibaner_zabieg_implantacji_w_zuchwie.png

Implantacja w żuchwie

Zobacz animację przedstawiającą zakładanie implantu w żuchwie.

Zobacz więcej
minibaner_osteontegracja_implantu.png

Osteointegracja implantów

Pomiędzy częścią chirurgiczną a częścią protetyczną przebiega proces zrastania się implantu z kością, zwany osteointegracją (osseointegracją).

Zobacz więcej
minibaner_korona_na_implancie.png

Korona na implancie

Koronę na implancie stosujemy w przypadku braku pojedynczego zęba. Nie ma tutaj konieczności traumatycznego szlifowania zębów sąsiednich tak jak w przypadku mostu protetycznego.

Zobacz więcej
minibaner_most_na_implantach.png

Most na implantach

Most na implantach stosujemy w przypadku braku kilku zębów. Most można wykonać na 2 lub więcej implantach, w zależności od ilości brakujących zębów.

Zobacz więcej
minibaner_proteza_na_kilku_implantach.png

Proteza na kilku implantach

Większa ilość implantów pozwala na znaczne ograniczenie pola protezy (mniejsza ilośc akrylu, wolne podniebienie w szczęce) co zdecydowanie poprawia komfort Pacjenta podczas użytkowania protezy.

Zobacz więcej
minibaner_ratowanie_zebow.png

Ratowanie zębów

Własne zęby uratowane dzięki przeprowadzeniu leczenia kanałowego w dużym powiększeniu pod mikroskopem, rzadko wymagają dalszego leczenia i zwykle udaje się je zachować na całe życie.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej
minibaner_gaz_rozweselajacy.png

Podtlenek azotu (gaz rozweselający)

Sedacja wziewna podtlenkiem azotu powoduje stan fizycznego odprężenia, przyjemnego oszołomienia oraz oddzielenia od rzeczywistości, przy zachowaniu przez pacjenta odruchów i świadomości.

Zobacz więcej
minibaner_narkoza.png

Narkoza (znieczulenie ogólne)

Oferujemy całkowicie bezbolesne i bezstresowe leczenie w warunkach 100% bezpieczeństwa - pod ścisłym nadzorem zespołu anestezjologicznego (lekarz anestezjolog, wykwalifikowana pielęgniarka anestezjologiczna).

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas