Licówki porcelanowe

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej - stąd nazwa). Licówki likwidują wszystkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że zęby wyglądają zdrowo i naturalnie.
Licówki porcelanowe pozwalają na:
  • korektę estetyczną kształtu zęba poprzez jego wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie
  • zmianę koloru zębów (rozjaśnienie zębów), poprzez pokrycie przebarwień i plam
  • estetyczne zamknięcie szpar między zębami
  • estetyczną odbudowę częściowo utraconego zęba
  • korektę położenia zęba w łuku, w przypadku niewielkich nieprawidłowości w postaci wychylenia lub rotacji zęba - możliwość uniknięcia leczenia ortodontycznego

Licówki pozwalają na bardzo mało inwazyjną poprawę estetyki zębów. Tkanki zęba są przygotowywane poprzez minimalne oszlifowanie tylko w granicach szkliwa. Jest to całkowicie bezpieczne dla zębów i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. W przypadku standardowej korony ząb musi być przygotowany poprzez oszlifowanie tkanek (szkliwa i [Grubość licówki] zębiny) w znacznych ilościach z każdej strony zęba. Związane jest to z grubością materiału który musi zostać nałożony na powierzchnię zębów (korona składa się z wielu warstw mogących osiągać ponad 2mm grubości).

W przypadku licówek jest to jedynie 0,5 mm grubości. Zalety licówek to bardzo mała inwazyjność i doskonała estetyka.

Doskonała estetyka sprawiła, że licówki ceramiczne stały się standardowym sposobem poprawy uśmiechu w show-biznesie i można je zaobserwować u większości gwiazd filmowych.

minibaner_stomatologia_estetyczna.png

Stomatologia estetyczna

Zapewniamy stomatologię estetyczną na najwyższym światowym poziomie. Piękny uśmiech powoduje wzrost samooceny i pewności siebie w kontaktach z innymi osobami.

Zobacz więcej
minibaner_wybielanie_zebow.png

Wybielanie zębów

Biały, zdrowy uśmiech to dobre samopoczucie i pewność siebie. Wieloletnie badania i obserwacje dają pewność, że zabieg wybielania jest skuteczny i bezpieczny.

Zobacz więcej
minibaner_korony_pelnoceramiczne.png

Korony pełnoceramiczne

Pragniesz ładnego uśmiechu, pięknych równych i białych zębów? Korony pełnoceramiczne to najbardziej estetyczne odbudowy zębów zniszczonych, przebarwionych bądź złamanych.

Zobacz więcej
minibaner_ortodoncja.png

Leczenie ortodontyczne

Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone w każdym wieku, również w celu przygotowania zębów do leczenia protetycznego i implantologicznego.

Zobacz więcej
minibaner_bizuteria_nazebna.png

Biżuteria nazębna

Biżuteria nazębna jest najnowszym osiągnięciem stomatologii estetycznej. W modny sposób podkreśla i eksponuje piękny uśmiech i z pewnością przykuje uwagę.

Zobacz więcej
minibaner_bezbolesne_zniczulnie.png

The Wand bezbolesne znieczulenie

The Wand - czyli czarodziejska różdżka - to nowy, rewolucyjny system sterowany komputerowo, który zapewnia bardziej komfortowe i skuteczne podawanie znieczulenia miejscowego.

Zobacz więcej

Zobacz gdzie jesteśmy

Chorzowska 216, Katowice
Budynek ACTIV 4 WIEŻE
naprzeciwko Parku Śląskiego

+48 32 702 82 82
+48 888 331 661
artysci@usmiechu.pl

Godziny otwarcia Kliniki

pon. - piąt.: 08:00 - 20:00
sob.: 09:00 - 15:00

Bądź na bieżąco

       

Napisz do nas